Farsi

نحوه تشکیل گروه مطالعه کتاب مقدس

ما اعتقاد داریم که خداوند از ما انتظار دارد که صرف نظر از هویت و محل سکونت، شغل، و معاشرت خود نقشی مثبت برای حیات ابدی خود ایفا کنیم. برای شروع، سه گام ساده در ذیل ارائه شده است:

دعا کردن
... با دعا و رابطه با خداوند و بندگان صالح خداوند آغاز میگردد.

● برای دوستی که به شما کمک خواهد کرد تا گروه مطالعه کتاب مقدس را تشکیل دهید، دعا کنید.
دعا و نیایش
● به طور منظم و با هم دعا کنید. از خداوند بخواهید که مشیت خود را به شما آشکار و شما را در این مسیر راهنمایی کند.
● در حین قدم زدن، دعا کنید. از خداوند بخواهید برکت خود را نصیب شما کند و حافظ و مراقب شما باشد. ● هنگام دعا برای دیگران، نام آنها را بر زبان برانید. از خداوند بخواهید فرصتهایی را برای شما فراهم سازد تا با آنها ملاقات و به آنها کمک و خدمت کنید. کارهایی که با قصد کمک و خدمت به دیگران انجام میگیرد قلبها را باز میکند
و موجب ایجاد روابط نیکو میگردد. ● برای آنها دعا کنید تا به مطالعه کتاب مقدس علاقمند شوند.
روابط
● با کسانی که در مجاورت شما زندگی، کار یا معاشرت میکنند ملاقات نمایید. برخوردی دوستانه نسبت به آنها داشته باشید و آنها را تشویق کنید.
● با آنها گفتگو کنید – سؤالات خوب بپرسید و به دقت به حرفهای آنها گوش دهید. ● مدتی از وقت خود را هنگام صرف چای، قهوه، یا غذا با آنها سپری کنید. ● در جستجوی فرصتهایی برای ابراز محبت نسبت به آنها و بخشش و خدمت به آنها باشید.

 

وصل شدن
... آنهایی که علاقمند هستند را بیابید.

تاریخ، زمان و مکانی را برای گردهمایی انتخاب کنید. ● فهرستی از افرادی را تهیه کنید که میخواهید در این گردهمایی حضور یابند. ● دعا کنید و ایشان را دعوت نمایید. ● در صورت تمایل، برای پذیرایی مختصر از آنها برنامهریزی کنید. ● فهرستی از پرسشها را به عنوان موضوع گفتگوی خود تهیه کنید، یا یک فعالیت «معارفه و آشنایی» را
برای گردهمایی خود برنامهریزی نمایید.
راهنمای گردهمایی
● در صورت تمایل، از حضار با قهوه، چای، و/یا میانوعده پذیرایی کنید. ● به آنها خیر مقدم بگویید، خودتان را معرفی نمایید و با آنها آشنا شوید (میتوانید برای این منظور از پرسشها یا فعالیتی
خاص استفاده کنید) و به آنها فرصت دهید که از مصاحبت با یکدیگر لذت ببرند. ● حوالی آخر جلسه، چیزی شبیه مطلب زیر را بگویید: «ما در کنار هم اوقات خیلی خوبی را سپری کردهایم. مایل
هستم محیطی امن و جامعهای مهربان را به شما معرفی کنم. محیطی که در آن گروهی از ما میتوانیم ضمن مطالعه کتاب مقدس با هم، مفاهیم آن و ارتباط آنها با زندگی شخصی خود را کشف کنیم. لطفاً بفرمایید که آیا به انجام این کار علاقمند هستید.»

رهبری
... حالا شروع کنید.

● «مطالعه کتاب مقدس» را دانلود و آن را به تعداد افراد چاپ کنید. ● یکی از چهار گروه از آیات یشنهاد شده موجود در راهنمای مطالعه کتاب مقدس را انتخاب کنید. ● شرکتکنندگان باید یک دفترچه کوچک را برای ثبت پاسخهای خود به پرسشهای هر روز داشته باشند.

 

مطالعات کتاب مقدس فارس

  • (Farsi - Light) چراغ هدایت

    4.3/5 rating (3 votes)
    (Farsi - Light) چراغ هدایت

    چراغ هدایت محل زندگی لاک‌پشت آبی اقیانوس است. وقتی این حیوان به واسطه هر گونه نور مصنوعی از زیستگاه اصلی خود دور می‌افتد، مرگ آن حتمی است. عیسی مسیح فرمود: «من نور این جهان هستم...نوری که شما را به سمت حیاتی جاودانه هدایت می‌کند» (آیه 12 از باب 8 انجیل یوحنا». در چهار مطالعه متمرکز بر زندگی، روابط، معجزات، و پیام‌های عیسی مسیح غوطه‌ور شوید.

What is NBS2GO?

NBS2GO = Neighbor Bible Studies 2GO. This website is the simple packaging of ideas, resources, and inspiration to equip believers to launch and multiply Bible study groups.


What's the big deal about a Bible study group?

Like a one-room schoolhouse, a Bible study group brings together a wide range of seekers and Christ-followers to study, discuss, and encourage one another toward life application of God’s Word. This blending of spiritual maturity levels creates a dynamic, life-transforming community. Friendships are formed, and group members are equipped to minister to others where they do life. Life transformation and multiplication!

NLT Scripture references on nbs2go.com and in publications, unless otherwise noted.

Contact Us

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Please choose one.
Please let us know your message.
By clicking "Send," you agree to receive emails from NBS2GO and agree to Cru's Terms of Use and Privacy Policy.
Invalid Input